Drevostavba

drevostavba1

Moderné drevostavby nemusia znamenať len futuristické realizácie súčasných architektov. Pre nás je moderná drevostavba synonymom domu, ktorý naplno využíva dispozície daného miesta, odpovedá potrebách jeho užívateľov, a to za pomoci najlepších prírodných materiálov a technológií.

Moderná architektúra neznamená za každú cenu presklenú minimalistickú skeletovú drevostavbu. Každý má predstavu o ideálnom bývaní inú. Preto vám nepredkladáme typové projekty drevostavieb, ktoré vyhovujú všetkým a zároveň nikomu.

Moderné drevostavby podľa nás:

  • Sú o nájdení ideálnej podoby vášho nového doma,
  • Využitím najnovších poznatkov a materiálov sa môžete viac priblížiť k vašej ideálnej predstave,
  • Nie sú o diktovaní trendu, ale o riešení, ktoré nie sú kompromisom.

Vy určujete smer k svojmu domovu!

Nemusíte sa prispôsobovať typovým projektom pripraveným pre univerzálneho klienta, ktorý neexistuje. Prejavte svoju individualitu vo vašom dome a on vám to oplatí tím, že sa budete skutočne cítiť ako doma a nie ako na návšteve u susedov.

Niekoľko predností bývania v drevostavbe:

ikona_orange-01Zdravé bývanie

Každý z nás chce byť zdravý a bez zdravého domova to nejde. Naše ekologické stavby z dreva vám vytvoria podmienky pre zdravý život.
V priebehu výstavby používame materiály splňujúce prísne hygienické normy. Vďaka fyzikálnym vlastnostiam samotného dreva a ďalších ekologických materiálov je po celý rok vnútorná mikroklíma v domoch HolzHaus veľmi príjemná, takže naše domy sú vhodné aj pre astmatikov a alergikov.

ikona_orange-02Ekológia

Drevo počas rastovej fázy pozitívne vplýva na životné prostredie, ako je napríklad ukladanie CO2, vplyvu na ovzdušie, pôdu, vodný režim a zároveň ako ochrana pred eróziami a lavínami. Lesy dominujú našou krajinou a tiež poskytujú útočisko pre zvieratá, ľudí a rastliny. Naša spoločnosť môže vďaka využitiu dreva, v dlhodobom horizonte, dodávať alternatívne produkty, ktoré v súčasnej dobe dominujú v našom živote.
Myslíme na to, aby mohli zdravo bývať aj naše deti. Neustále sledujeme vývoj nových technológií, ktoré by nám mohli pomôcť ešte lepšie chrániť prírodné zdroje. Naša firma v priebehu celej výstavby kladie dôraz na ekologické postupy. Drevo ako surovina je veľmi dlho symbolom udržateľného rozvoja.

ikona_orange-03Izolačné vlastnosti

Drevostavby sa dajú vykúriť pomerne rýchlo a s minimálnymi nákladmi. Vďaka naším difúzne otvoreným konštrukciám ušetríte ročne na vykurovaní množstvo finančných prostriedkov. Skladby obvodových konštrukcií drevostavieb dosahujú tepelný odpor minimálne R = 5,5 m2.K/W (platná norma vyžaduje hodnotu Rn = 3,0 m2.K/W).
Naše difúzne otvorené konštrukcie plnia svoju funkciu nielen v zimnom, ale tiež v letnom období, kde pomáhajú zabraňovať letnému prehrievaniu domu.
Vďaka konštrukčnému systému získate zdravé, ekologické, energeticky úsporné a prirodzené bývanie, tepelnú pohodu po celý rok, požiarne odolný systém s vynikajúcou zvukovou izoláciou, certifikovaný a príjemný systém s dlhou životnosťou.

ikona_orange-04Dobré akustické vlastnosti

Drevostavby vďaka sendvičovej konštrukcii dosahujú lepšie akustické vlastnosti, než akými disponujú masívne stavebné konštrukcie. To pomáha realizátorom vytvárať obytný priestor, v ktorom prevláda ticho a pohoda bez rušivého hluku okolia.

ikona_orange-05Dlhá životnosť

Kvalita našich drevostavieb je overená a preto na nosnú konštrukciu našich domov poskytujeme záruku 30 rokov.
Drevo je veľmi odolný materiál, má vysokú požiarnu odolnosť. Vhodne navrhnutá a realizovaná drevená konštrukcia udrží statickú pevnosť pri požiari lepšie než oceľová alebo betónová. Neexistuje iný prírodný materiál, ktorý by mal lepšiu pevnosť a pružnosť s prihliadnutím k jeho hmotnosti.

ikona_orange-06Rýchlosť a plynulosť výstavby

Váš dom na kľúč vám zvládneme postaviť už za 5 mesiacov. V drevostavbách sa používajú materiály dostatočne odolné proti poveternostným vplyvom, akými sú slnko, sneh alebo dážď. Sú schopné regenerácie a stavbu je teda možné realizovať aj v zimných mesiacoch.
Vďaka výrobe panelových konštrukcií, ktorá prebieha vo výrobných halách, môžeme stavať aj cez zimu a nevznikajú tým zbytočné posuny ovplyvnené nepriaznivým počasím. Akonáhle dokončíme hrubú stavbu, je možné dom začať vykurovať a remeselné práce vykonávať aj v chladných mesiacoch.

Comments are closed