Jedna myšlienka tvorí predstavu

myslienka

Ekologický dom – inak, jednoduchšie, zdravšie

Každý z nás sa pohráva s myšlienkou  zaobstarať si vlastné bývanie, ktoré bude spĺňať parametre plnohodnotného rodinného domu, bude energeticky úsporné, ekologické, kvalitné a navyše lacné.

Naša hlavná myšlienka „Chceme žiť inak. Jednoduchšie a zdravšie.

Spôsob realizácie v energeticky pasívnom štandarde s maximálne možným využitím obnoviteľných prírodných materiálov (drevo, slama, hlina, nepálená tehla) sa javí ako jediná logická cesta, ktorá zaručuje minimálne prevádzkové náklady budúceho ekologického bývania.

Firma HolzHaus dôsledné a účelové vízie moderných stavieb:

Vývoj nových ekologických materiálov sledujeme otvorene aj kriticky. Pasívne domy nie sú ovplyvnené krátkodobými architektonickými štýlmi. Naše domy sú orientované na životné prostredie a individuálne potreby našich klientov.  Zároveň sa však snažíme vytvoriť priestor, v ktorom sa človek cíti jednoducho dobre a každý deň sa teší na návrat. Sme  presvedčení, že ak človek trávi čas v príjemnom a zdravom prostredí, ovplyvní to pozitívne fyzické zdravie a duševnú pohodu.

Popri architektúre je pre nás najvyššou prioritou ekologické a trvácne prevedenie projektu. Drevo ako stavebný materiál ponúka rôzne výhody: masívne drevo má nielen veľmi dobrú CO2 bilanciu, k tomu je tiež funkčné a všestranne použiteľné.

Comments are closed