Realizácia

realizacia-1

Spoločnosť HolzHaus sa zaoberá systémom výstavby moderných ekologických drevostavieb, kde hlavným nosným prvkom je drevená rámová konštrukcia tvorená s KVH a BSH hranolov , vyplnená izoláciou a obojstranne opláštená veľkoformátovými doskami (OSB, DHF, Fermacell, Rigidur, Steico). Všetky materiály a použité systémy sú certifikované.

Kvalita moderných drevorámových stavieb je nadpriemerne vysoká, pretože celé časti domu sú pripravované vo výrobnej hale. Táto polopriemyselná výroba, ktorá je nezávislá od počasia,  zaručuje vysokú precíznosť s ohľadom na ekológiu. Hluk a prevádzka je v tomto prípade zredukovaná na minimum. Pri výrobe nevzniká takmer žiadny odpad. Rámová konštrukcia umožňuje použitie izolačných materiálov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu (napr. celulóza)

Ďalším typom ktorým sa zaoberáme je systém montovanej drevostavby z masívnych drevených panelov nazývaných XLAM – krížom lepené drevo,  označuje sa aj CLT (Cross Laminated Timber).

Táto konštrukcia osloví hlavne vyznávačov prirodzenej krásy dreva, ktorí ju môžu sledovať celoplošne v interiéri.

CLT interiér a jeho čaro Akustické stropy Lignotrend

Vonkajšie obvodové steny drevostavby pri oboch systémoch musia popri atraktívnom vzhľade, spĺňať aj všetky technické požiadavky a zároveň prekonať všetky výzvy. Do toho patrí tepelná, vlhkostná, zvuková a v neposlednom rade požiarna ochrana. Vonkajší vzhľad budovy sa do značnej miery stanovuje na voľbe fasády. Tu je možné ľubovoľne zvoliť aký výzor budova dostane. Rozhodnutie či pôjde o drevenú, omietkovú, presklenú alebo kombinovanú fasádu môžeme ponechať vlastníkovi budovy. Samozrejme, že fasády môžu byť navrhnuté a zhotovené podľa ďalších individuálnych želaní.

Voľba obvodového plášťa budovy ponúka nielen architektonickú, ale aj technologickú slobodu. V závislosti na geometrii, celkového technického konceptu budovy, jej vlastných preferencií a filozofie môžu byť stenové konštrukcie vyhotovené  v rôznych štandardoch.

Avšak, energetické štandardy možno dosiahnuť iba so zodpovedajúcou technológiou.

Výhody týchto systémov:

  • Nízke náklady na výstavbu:  Vysoký stupeň prefabrikácie jednotlivých zložiek vo výrobe zabezpečuje priaznivé ceny a rýchlu výstavbu.
  • Krátka doba výstavby: Keď sú všetky prípravy ukončené, nasleduje zahájenie výstavby skeletu domu , ktorý je hotový v priebehu niekoľkých dní. Celé obdobie výstavby trvá 8 až 14 týždňov.
  • Ochráni v zime obzvlášť dobre proti chladu: Kvalitné steny zaručujú vynikajúcu tepelnú izoláciu, tým šetria náklady na vykurovanie, chránia životné prostredie a poskytujú príjemné teplo v zime. Taktiež kvalita spracovania našich Holzhaus drevostavieb zabraňuje tepelným stratám a rýchlemu ochladzovaniu obytných priestorov.
  • Ochráni od letných horúčav: Zvlášť kvalitne zhotovené steny a strechy chránia obytné priestory, najmä pod strechou, v letných mesiacoch voči prehriatiu, pretože sa vďaka ich veľkej tepelnej kapacite znižuje a časovo spomaľuje tepelný tok. Drevo je jedným z materiálov so špecifickou tepelnou kapacitou až 2100 J/KgK.
  • Obzvlášť dobre chráni proti hluku: Pevná štruktúra drevovláknitých izolačných materiálov a veľká akumulačná hmota stien drevodomov HolzHaus spĺňajú vysoké požiadavky na zvukovú izoláciu, vzduchovú a kročajovú nepriezvučnosť na stavbách.
  • Ponúka príjemnú klímu: Naše stenové konštrukcie pozostávajú prevažne z dreveného materiálu (žiadna PE fólia, žiadny polystyrén). Preto sú naše steny difúzne otvorené a regulujú vzdušnú vlhkosť tým, že sú schopné v závislosti na vzduchu v miestnosti prijať a následne uvoľniť až 20% vlhkosti bez zníženia izolačného účinku. Kombináciou týchto dvoch schopností vytvoríme znateľne lepšiu vnútornú klímu.

Comments are closed