Procesy

2

Dom na kľúč – čo všetko treba absolvovať pred tým, než sa nasťahujete?

Celý proces realizácie drevostavby, vrátane tvorby projektovej dokumentácie by sa dal stručne zhrnúť do niekoľkých procesov. V týchto procesoch sa snažíme zakladať na ľudských hodnotách a realizovať domy z prírodných materiálov, ktoré sú predpoklad zdravého bývania.

Jedná sa o dom z prírodných materiálov, ktoré sú snáď rovnako krásne veku ako ľudia, ktorí v ňom žijú. K dispozícii je drevený dom plný ľahkosti, jasu a tvarov. Takéto domy navrhujeme a staviame – pretože pre dobrý život potrebujeme dobrý domov.

cislovanie-01

Diskusia: Vysnívaný dom v slovách

V počiatočnom stretnutí môžete opísať svoj cieľ, sen: Aký by mal byť život v novom domove, čo by mal v sebe mať, koľko by mal stáť? A my budeme tí ktorý vám povedia čo môžete od nášho domu očakávať a pomôžu vám na ceste k vlastnému drevodomu. Základným bodom je budovanie základnej predstavy, dialógom medzi vami a nami.

cislovanie-02

Istota a skúsenosti

Z diskusie k vzhľadu a skúsenostiam. Ukážeme vám ako sú naše drevené domy navrhnuté a postavené. Pozriete sa aký má dizajn našich domov vplyv na životné prostredie. Kto chce stavať, potrebuje predovšetkým istotu, že chce žiť v drevenom dome od firmy HolzHaus. Ukážeme vám ako užitočné je naplánovať realizáciu svojho vysnívaného domu.

cislovanie-03

Kvalitný projekt drevostavby a cenová kalkulácia

Cestu do svojho domu ísť spolu v spolupráci našej firmy, kde budete aj naďalej hrať vedúcu úlohu. Vypracujeme predbežný návrh. Zoskupíme doteraz zrejúce myšlienky slovami: Čo musí nový dom mať? Čo by malo z neho vyžarovať? Koľko miestností je potreba pre život, ktorý si v ňom predstavujete? Musíme pochopiť, čo budete potrebovať. Jediný spôsob, ako vytvoriť to, čo chcete. Musíme stanoviť priority pre stanovenie limitov na obmedzenie nákladov. Ak sa tak stane, začneme pracovať a vypracujeme predbežný projekt. Po vašej spätnej väzby s vami ho môžeme projekt optimalizovať. Po optimalizácii projektu vám môžeme dať podrobné náklady vášho domova na základe posúdenia energetickej bilancie stavby nízkoenergetickej resp. pasívnej drevostavby (Certifikovaný PHPP prepočet, prípadne Energieausweis)Pretože sme – spolu – starostlivo objasnili, čo budete potrebovať, tieto výpočty nákladov sú presné, spoľahlivé a transparentné.

Projekcia a kalkulácia

cislovanie-04

Využívanie modernej softvérovej technológie

Základom kvalitnej drevostavby je predovšetkým kvalitná projektová dokumentácia v rozsahu, ktorého podrobností, detaily a nadväznosti vysoko prekračujú požiadavky stavebného zákona na dokumentáciu ku stavebnému povoleniu. Naši konštruktéri spracujú projektovou dokumentáciu v programoch CAD, špecializovaného programu pre konštruovanie montovaných drevostavieb. Pomocou tohoto programu, statiky a know-how spoločnosti HolzHaus, rozkreslia každú súčasť domu do posledného dielu tak, aby do sebe jednotlivé diely na stavbe perfektne zapadli.

 

cislovanie-05

Montáž – veľký deň sa blíži

Konečne začína ta pravá výstavba Vášho domu. Montáž domu na kľúč vrátane základovej dosky trvá 4 až 6 mesiacov, dĺžka je závislá od zložitosti a detailoch jednotlivých drevostavieb. Montáž vykonávajú vysoko kvalifikovaní ľudia, ktorí sú ďalšími spolutvorcami konečnej kvality stavby. Celý systém panelovej výroby predstavuje „suchý proces“ , ktorý je možné realizovať celoročne vo výrobnej hale, preto výroba panelov nie je závislá od počasia a ročného obdobia. Garancia vzduchotesnosti celej drevenej konštrukcie stavby overením “Blower-Door testom

Pomocná ruka na stavbe

cislovanie-06

Nasťahovanie a odovzdanie kľúčovOdovzdanie diela pre zdravé bývanie

Vaša netrpezlivosť rastie. Ale teraz je deň v ktorom vám odovzdávame Vám kľúče od vášho vysnívaného domu, originály záručných listov od jednotlivých výrobkov vo Vašom dome, certifikáty použitých materiálov, prehlásenia o zhode a realizačné dokumentácie stavby.

Následne vám odovzdáme všetky potrebné doklady potrebné ku kolaudácii.

Veríme že cesta od počiatočného nápadu až po ukončenie realizovaného domu bude obohacujúca a pozitívna skúsenosť pre vás.

Comments are closed